![Tarımın geleceği için eğitime destek](https://yerelhaber10.com/wp-content/uploads/2020/10/tarimin-gelecegi-icin-egitime-destek-ee398706b37ccd62d80d2b15e4c0e430.jpg)
Bitki besleme sektörünün ilk şirketi olmanın sorumluluğuyla tarımda verimliliği artırmak için bir yandan Ar-Ge çalışmalarıyla yenilikçi ürünler geliştirmeye devam eden GÜBRETAŞ, diğer yandan tesis yatırımlarını ve çiftçilere rehberlik eden bilinçli tarımı yaygınlaştırma faaliyetlerini sürdürüyor. Aynı zamanda yıllardır yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleriyle tarım sektöründe nitelikli insan gücünü artırmayı ve ziraat mühendisliğini teşvik etmeyi amaçlayan şirket, ziraat fakültelerinde eğitim görüp ekonomik desteğe ihtiyacı olan belli sayıda çiftçi çocuğuna geri ödemesiz burs desteği veriyor.2007 yılından beri lisans düzeyindeki öğrencilere verilen GÜBRETAŞ Eğitim Bursu’nun kapsamı, sektördeki akademik çalışmaların desteklenmesi amacıyla 2017 yılında genişletildi. Böylece ziraat alanında lisansüstü eğitim gören belli sayıda tezli yüksek lisans ve doktora öğrencisi de burs desteğinden yararlanabiliyor. 2020-2021 öğrenim döneminde Lisans düzeyindeki bursiyer öğrenciler için aylık 350 TL, Tezli Yüksek Lisans öğrencileri için 700 TL ve Doktora öğrencileri için bin 050 TL olarak belirlenen eğitim bursuna başvurular başladı.