![HDP önündeki annelerin çığlığı diğer aileleri de harekete geçirdi](https://yerelhaber10.com/wp-content/uploads/2020/10/hdp-onundeki-annelerin-cigligi-diger-aileleri-de-harekete-gecirdi-6ee54a627fbfb1163a204fc1a62a728a.jpg)
Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019’dan itibaren farklı kentlerden Diyarbakır’a gelerek HDP il binası önünde oturma eylemi başlatan ailelerin sayısı gün geçtikçe artıyor.Evlat nöbetinin 412’nci gününde Tunceli’den oğlu Çetin için gelen baba Düzgün Özkan ve Şanlıurfa’dan kardeşi Çetin için gelen ağabey Ahmet Kurt eyleme dahil oldu. Bugün gelen 2 aile ile birlikte eyleme katılan aile sayısı 162’ye yükselirken, nöbetteki annelerin 19’u çocuklarını terörün elinden kurtarmayı başardı.”Oğlumu HDP’liler kaçırdı”Oğlunun 2014’te HDP’liler tarafından kandırılarak dağa kaçırıldığını belirten baba Düzgün Özkan, annelerin çığlığını televizyondan izlediğini, oğluna sesini duyurmak için eyleme katıldığını söyledi. Oğlunun Tunceli’de lokanta işletmeciliği yaptığını ve PKK’lılar tarafından dağa kaçırıldığını aktaran Özkan, “Duyduğum kadarıyla çocuğum Suriye’de. Bu çocukları HDP kandırmasa kim dağa götürebilir? Onlar çocuklarımızı dağa götürdüler. Ellerini bu çocukların üzerinden çeksinler. Bu anneler burada ağlamasın. Artık yeter diyoruz. Çocuğumun annesi 2 sene önce onun hasretinden vefat etti” dedi.