![DURSUNBEYLİLER HADİ BAKALIM YİNE İYİSİNİZ! LÜTFEDİP KABUL ETMİŞ MECLİS ÜYELİĞİNİ EŞREF USLU ABİNİZ!](https://yerelhaber10.com/wp-content/uploads/2024/02/mustafa-keloglu-gundem-analiz-esref-uslu-abiniz-790x420.jpg)
Cumhur İttifakının Belediye Meclis üye listeleri yayınlanınca şöyle bir göz atayım bakalım kimler var dedim?
Atmaz olaydım!
Dursunbey Belediye Meclis Üyeliği listesinde Eşref Uslu ismini görünce isim benzerliğidir deyip geçecektim ama şeytan dürttü birkaç telefon görüşmesiyle Eşref Uslu’nun bizim bildiğimiz Eşref Uslu olduğunu teyit ettim. “Vayy be” dedim. “Garibim Gömeç bu değeri Dursunbey’e kaptırmış, Dursunbeyliler çok şanslı Azizim”. “Bir Eşref Uslu hangi ilçeye yetsin.” “Allah’tan ilçe başkanının bile önüne koymuşlar, ilk ikide değerlendirmişler de, Büyükşehir Meclis üyeliği garanti” “Büyükşehir Belediye Meclis üyesi olunca bütün Balıkesir’e yeter valla”
Böyle deyip teselli buldum!
Latife bir yana koskoca Dursunbey’de siz listeye koyacak adam yokmuş gibi, Dursunbeyli olmayan, hatta Balıkesirli bile olmayan bir ismi Dursunbey listesinde İlçe başkanının bile önüne, ikinci sıraya koyun.
Ciddi merak içindeyim Eşref Uslu, Dursunbeylilerde bulunmayan hangi muhteşem özelliği sayesinde o listede yer alıyor?, Dursunbey’de yıllardır bu davanın çilesini çekmiş, gece gündüz koşturmuş isimlerin önüne hangi akla hizmet konmuş?, Dursunbey Belediye Başkanı ve şimdi de yine aday olan Ramazan Bahçavan bu işe nasıl razı olmuş?, Ahmet Akın ben İstanbul’dan bir ekip getirip belediyeyi onlarda yöneteceğim dediğinde hop oturup hop kalkan Balıkesir Büyükşehir Belediyesindekiler bu konuda ne diyorlar?, hiç mi dikkatlerini çekmemiş bu durum?, yoksa bu durum bizzat onların yönlerdirmesiyle mi vukuu bulmuş? Kafamda deli sorular!..
CHP’lilerin terlik koysalar ona bile oy veririz savından ne tür bir farkı var bu durumun? Dursunbeyliler bu işe nediyor? Terlik değil ama Eşref Uslu konmuş veririz biz oyumuzu mu diyorlar? Bu soruların cevabını hep birlikte yaşayıp göreceğiz.
Bize göre garabet bir durum var ortada lakin, bu durumun garabet olup olmadığını Dursunbeyliler bilir elbette… Bekleyip görelim!…