![Beyaz et devinden Avrupa müjdesi](https://yerelhaber10.com/wp-content/uploads/2021/03/beyaz-et-devinden-avrupa-mujdesi-one-cikan-resim.jpg)
Türkiye’nin beyaz et devlerinden Hastavuk, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan kuluçka tesis yatırımını hizmete açtı. Pandemi koşullarına uygun olarak yapılan açılış töreninde konuşan Hastavuk Civciv Faaliyetlerinden Sorumlu Genel Müdür Müfit Yavuz, 1915 yılında süngülerle yapılan vatan müdafaasının bugün üretim tesisleri ile yapıldığına vurguladı. Genel Müdür Yavuz, Türkiye’de üretilen beyaz etin, yumurtanın ise yakında Avrupa marketlerinde bulunacağı müjdesini verdi.
Balıkesir’in Susurluk ilçesinde bulunan kesimhanesinin ardından Organize Sanayi Bölgesi’nde de tesis yatırımı gerçekleştiren Hastavuk, kuluçka tesisini devreye aldı. Açılışta 18 Mart Çanakkale Zaferi dolayısı ile İstiklal Marşı okundu, şehitlerimiz anısına saygı duruşunda bulunuldu.
Organizasyonda Genel Müdür Müfit Yavuz, misafirlere hitap ederek Hastavuk yatırımından söz etti. Ardından Kuluçkalar Koordinatörü Özgün Yılmaz ise yapılan üretim hakkında bilgiler verdi.
Kuluçka tesis yatırımının hizmete alınış töreninde basın mensuplarına konuşan Hastavuk Civciv Faaliyetlerinden Sorumlu Genel Müdür Müfit Yavuz, “İçinde bulunduğumuz bu binada en son kapasiteli, en yeni, en teknolojik kuluçka tesisidir. Beyaz et sektörünün ana temel taşlarından birisi de damızlık üretimidir. Civciv üretip bunu ana hammadde olarak sağlamak işletmemizin temel unsurlarından birisidir. Bu tesiste 150 milyon adet kuluçka